Sold
Listed By: Regina Vance, Coldwell Banker Realty - Contact: rvance@cbcarolinas.com
5149 Thomasville Drive Belmont, NC 28012
Sold on 09/14/2023
$438,000 (USD)
Sold Date:
09/14/2023
09/14/2023
Lot Size
5,663 SQFT
5,663 SQFT
Type
Single-Family Home
Single-Family Home
Year Built
2021
2021
County
Gaston County
Gaston County
Listed By
Regina Vance, Coldwell Banker Realty, Contact: rvance@cbcarolinas.com
Bought with
Mark Weinberg, Carolina Sky Real Estate Group, LLC
Mark Weinberg, Carolina Sky Real Estate Group, LLC
Bathroom Details
- Full Bathrooms: 2
- Half Bathroom: 1
Living Area
- 2,764 sqft
$ (+/-)
Aug 01, 2023
Price Changed
$450,000
-4%
-$20,000
Jul 17, 2023
Price Changed
$470,000
-1%
-$5,000
Jun 29, 2023
Price Changed
$475,000
99,900%
$474,525
Jun 29, 2023
Price Changed
$475
-100%
-$474,525
Jul 08, 2023
Listed
$475,000
-
-
Additional Information: Lake Norman | rvance@cbcarolinas.com