315 Lantanna Avenue Lexington, NC 27295
Sold
Listing Courtesy of: MLS LogoTRIAD IDX / Dr Horton

  315 Lantanna Avenue Lexington, NC 27295

Sold on 03/24/2026
$339,000 (USD)
4
BED
3
BATH
2,250
SQFT
Sold Date:
03/24/2026
Lot Size
1.04 acres
Type
Single-Family Home
Year Built
2025

TRIAD IDX
Last checked May 14 2026 at 11:26 PM GMT+0000
Bathroom Details
  • Full Bathrooms: 2
  • Half Bathroom: 1
Property Features
  • Fireplace: 0
Homeowners Association Information
  • Dues: $35/Monthly
Living Area
  • 2,250 sqft

$ (+/-)
Jan 03, 2026
Price Changed
$339,000
1%
$5,000
Dec 31, 2025
Price Changed
$334,000
-1%
-$5,000
Dec 30, 2025
Price Changed
$339,000
-1%
-$5,000
Dec 01, 2025
Price Changed
$344,000
0%
-$1,000
Nov 18, 2025
Price Changed
$345,000
-1%
-$5,240
Oct 21, 2025
Price Changed
$350,240
-4%
-$15,000
Disclaimer: